Eğitim; okuyan, araştıran, geleceğe dair hedefleri ve iddiaları olan bir nesle sahip olmanın yegane yoludur. Bu bilinçle ilçemizdeki eğitim alanındaki hedefimiz de tarihimizin bize atfettiği değerler ve ilkelerimiz doğrultusunda bilgi toplumunun gerektirdiği becerilerle donanmış, milli kültür ile insanlığın evrensel değerlerini içselleştirmiş bireyler yetiştirmektir. Zira ülkelerin gücü iyi eğitime sahip nitelikli insan gücünden gelir. 
        Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 8 Haziran 2018 Cuma günü öğrencilerimizin karnelerini almasıyla sona erecektir. Her yıl olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da ilçemizdeki resmi ve özel okullarda "Başarı düzenli ve sürekli çalışmayla gelir, hiçbir başarı tesadüf değildir." düsturuyla yoğun bir program uygulanmıştır. Bunun yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere, sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verilmiştir. Çünkü amacımız öğrencilerimizi sadece akademik bilgilerle donatmak değil; onların milli ve manevi değerlere sahip, araştıran, sorgulayan, teknolojik gelişmelerden haberdar, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönleri gelişmiş topluma, dünyaya hazır bireyler olarak yetişmeleridir.
         Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimizin karne heyecanlarını paylaşırken; İlçe genelinde sorunsuz ve başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine ve Personeline, Okul Yöneticilerine, Öğretmenlerimize, Yardımcı Personellerimize teşekkür ediyor; öğretmen ve öğrencilerimizin sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyorum.
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr