Atatürk’ün gençliğe armağanı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yılını gururla kutluyoruz.
         Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla, olumsuz şartlar içinde bulunan ülkemizin umutları yeşermiş, milletimizin kurtuluşa olan inancı eyleme dönüşmüştür. 19 Mayıs’ta Samsun’dan başlayan, milletimizin özverisi ve bağımsızlığa olan inancıyla kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşı’mız, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlamıştır. 
         Bugün geldiğimiz noktada ülkemizi yakaladığı gelişme ivmesini yukarılara taşıyarak, mutlu ve huzurlu bir ülke olarak gelecek nesillere bırakmak hepimizin görevidir. Bu konuda şüphesiz en önemli görev geleceğimizin teminatı olan gençlerimize düşmektedir. Bu nedenle; gençlerimiz, bilinçli nesiller olarak kendilerini en iyi şekilde yarınlara hazırlamalı, çağın gereklerine uyarak okuyarak, araştırarak, dünyadaki değişimleri ve yenilikleri yakalamalıdır. Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olarak, Türkiye’nin uygarlık yolunda duraksamadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesi olan gençlerimizin bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğudur.
          Bu duygu ve düşüncelerle; bize bu günü armağan eden başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; gençlerimizin, sporcularımızın ve tüm halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.
                                                                                             
                                                                                                                                                                Cengiz KARABULUT                                                                                                                                                                                                Kaymakam                   
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr