Türk Jandarma Teşkilatı, 178 yıldır vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini temin etmek için var gücüyle çalışan Cumhuriyetimizin temel kurumlarından biridir.
İç güvenliğin ve asayişin sağlanması, temel hak ve hürriyetlerin korunmasıyla görevli bir birim olarak Jandarma Genel Komutanlığı, sahip olduğu nitelikli personeli ve teknolojik donanımıyla, Emniyet Teşkilatı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile işbirliği çerçevesinde vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlama görevini başarıyla yerine getirmektedir.
Jandarma Teşkilatımızın, dün olduğu gibi bugün de, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması için kendisine tevdi edilen görevleri; demokratik değerleri, insan haklarını ve milli iradeyi esas alan üstün vazife ve hizmet anlayışıyla yerine getireceğine yürekten inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Jandarma Teşkilatımızın 178. kuruluş yıldönümünü içten dileklerimle kutluyor, bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle; kahraman gazi ve emeklilerimizi minnetle anıyor, halen görevi başında bulunan teşkilat mensuplarına ve kıymetli ailelerine de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
 
 
 
 
 
 
 
 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr