Yüzyıllardan beri güzellik ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının nihayetinde, bir Ramazan Bayramı'na daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
       Kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların unutulduğu, kaynaşma ve birlik olma duygularının perçinlendiği bayramlarımız, geçmişte olduğu gibi bugün de millet olarak bizler için müstesna bir yere sahiptir. Bu nedenle, hayatımızda önemli bir yeri bulunan bayramları, anlamına uygun biçimde yaşamalı, yaşatmalı, sevgi, saygı, kardeşlik ve dostluk bağlarının güçlenmesi için değerlendirmeliyiz. Bayram günlerini fırsat bilerek sevincimizi, coşkumuzu, yardımlaşmayı ve dayanışmayı hayatımızın her gününe taşıyabilmek için çaba göstermeliyiz. Bu özel günlerde büyüklerimizin, yaşlılarımızın, muhtaç, yoksul, kimsesiz ve hasta olan her yaştaki vatandaşlarımızın ziyaret edilerek hatırlanması, onlara yalnız olmadıklarının hissettirilmesi manevi duygularımızı güçlendirecektir. Bilhassa vatanı ve milleti için canlarını veren şehitlerimizin ailelerine, çocuklarına, kahraman gazilerimize her zaman sahip çıktığımız gibi bu bayram günlerinde de onlarla birlikte olmalıyız.
        Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar; bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesi, hem milletimiz hem de insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr