KAYMAKAMIMIZ CENGİZ KARABULUT’ UN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI  
 
 
        Birlik ve beraberliğimizi, karşılıklı sevgi ve saygı duygularıyla pekiştiren, bir Mübarek Kurban Bayramı'na daha ulaşmış bulunuyoruz. Bayramlar; aile fertlerinin, akraba, dost ve arkadaşların bir araya geldiği, özlem giderdiği, komşuluk ve akrabalık ilişkilerini geliştiren, kısacası aile ve toplum olmanın ayrıcalığını yaşatan özel günlerdir. Dini bayramlarda sevinmek kadar, sevindirmek de önemlidir. Özellikle, sevindirmenin önem kazandığı Kurban Bayramı'nda, yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yaşlılarımızın; muhtaç, yoksul, yetim ve kimsesizlerin hatırlanması, desteklenmesi ve sevindirilmesi büyük önem taşımaktadır.
        Toplumumuzda önemli bir yeri olan bu özel günlerin en önemli özelliği; kavga, öfke ve nefret gibi duyguların bir kenara bırakılarak, paylaşım, hoşgörü, kardeşlik ve sevgi gibi duyguların yaşanabilmesine vesile olmasıdır.Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak yaşamın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız. Unutulmamalı ki bayramları bayram yapan onu yaşayan ve yaşatanlardır.
        Bizlere, özgürce ve huzurla bayram kutlama imkanı veren, ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğünü korumak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, ailelerine sabır ve metanet diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.
 
 
 
 
 
 
 
 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr