KAYMAKAMIMIZ CENGİZ KARABULUT’ UN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
 
“Öğretmenlerimiz; meslek sevgisi, öğrencilerinin gözlerinden aldıkları ışık ve onların dinamizmiyle insandan başlayarak toplumu, hayatı ve dünyayı değiştirme gücü taşıyan ayrıcalıklı insanlardır. Ayrıca insanı en ideal şekilde eğitmek, dolayısıyla geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. Başöğretmen Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet etmiştir. “Öğretmenler; yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözüyle gençleri de öğretmenlere emanet eden Atatürk; “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözüyle de öğretmenin ve öğretmenliğin önemini bir kez daha vurgulamıştır.
Öğretmenlerimizin sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişin ışığında geleceğe bakabilen, güzel ahlak sahibi, insana ve değerlerine saygılı, okuyan, araştıran milletine ve ülkesine bağlı nesiller yetiştirmeleri, geleceğimize yapılacak en büyük yatırımdır. Bu çerçevede öğretmenlerimizin hızla gelişen ve değişen teknolojiye, dünyaya ayak uydurmaları, yenilikleri öğrencilerine aktarmaları gerekmektedir. Ancak bu şekilde “Muasır Medeniyetler” seviyesinin üzerine çıkmamız mümkün olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, hizmetlerin en kutsalını seçen tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü en içten duygularımla kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”
 
 
 
 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr