“Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 79’ uncu yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.
            Atatürk; bağımsızlık mücadelesinde milli birlik ve beraberliği tesis ederek, cephede kahramanca mücadele eden büyük bir komutan, Türk insanına milli ruh ve benliği aşılayarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan büyük bir liderdir. İstiklalimize ve istikbalimize kast eden iç ve dış düşmanlara karşı millet olarak birbirimize kenetlenmede,milli manevi değerlerimizi sonsuza dek yaşatma azim ve kararlılığımızda Büyük Önder Atatürk’ün fikir ve düşünceleri bugün de bizlere yol göstericiliği yapmaktadır.Bu nedenle millet olarak 10 Kasım’ları bir matem günü olarak görmenin ötesinde, bu günü Büyük Önder’i anma ve O’nun fikir, öngörü ve tespitlerini anlama günü olarak değerlendirmekteyiz.
        Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, İstiklâl Mücadelemizin tüm kahramanlarını,vatanın bölünmezliği uğrunda canlarını feda etmiş Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Şanlı Gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.”
 
 
 
 
 
 
 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr