İlçemiz Şehit Ömer HALİSDEMİR Ortaokulunda 12/02/2018 Pazartesi günü düzenlenen toplantıya; Kaymakamımız Cengiz KARABULUT, Milli Eğitim Müdürü Muhammet BEŞİR, Milli Eğitim Şube Müdürü Gözde PAKÖZ, okulun idarecileri ve öğretmenleri, Okul-Aile Birliği Başkanı, Okul Öğrenci Meclis Başkanı, Sahil Mahallesi Muhtarı Ebru FİLİZ ve Siteler Mahallesi Muhtarı Hasan KAYA katıldı.
       Toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet BEŞİR’ in açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında bu toplantılarla ilçe genelinde eğitimde birliğin ve bir bütün olarak yapılması gerekenlerin belirlenmeye çalışıldığını dile getirdi. Kaymakamımız Cengiz KARABULUT da; eğitimin merkezi idarenin ve yerelde de Kaymakamlığın en önemli konusu olduğunu, bu toplantılarla eğitimin bütün paydaşlarının bir araya getirildiğini ve böylece herkesin ortak değeri olan öğrencilerin ve okulların sorunlarına yerinde ve birlikte çözümler bulunduğunu belirtti. Ardından Okul Müdürü, okul hakkında sunum yaptı. Okuldaki sosyal ve kültürel etkinlikler, destekleme ve yetiştirme kursları, rehberlik çalışmaları, sportif faaliyetler, projeler ve okul güvenliğiyle ilgili alınan önlemler konusunda ayrıntılı bilgiler verdi. Öğretmenler de branşlarıyla ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. 
        Okul Aile Birliği Başkanı ve Okul Öğrenci Meclis Başkanı da okulla ilgili taleplerini ve görüşlerini dile getirdi. Ayrıca, Siteler Mahallesi Muhtarı Hasan KAYA ve Sahil Mahallesi Muhtarı Ebru FİLİZ de çalışmaları nedeniyle okul yönetimine ve öğretmenlere teşekkür ettiler, her zaman eğitimcilerin yanında olduklarını belirttiler. Kaymakamımız Cengiz KARABULUT’ un toplantıya katılanlara çalışmaları nedeniyle teşekkür etmesi ve başarılı bir yıl geçirilmesi temennileriyle toplantı sona erdi.
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr