Vefatının üzerinden 45 yıl geçmesine rağmen eserleriyle genç nesle ulaşmaya devam eden değerli halk ozanımız Aşık Veysel, yurdumuzun dört bir yanında çeşitli etkinliklerle anıldı. İlçemizde de, Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Belediye Kültür Merkezindeki anma programına; Kaymakamımız  Cengiz KARABULUT, Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet BEŞİR, daire amirleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
       Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan anma programı, Aşık Veysel'in hayatını anlatan sunu ile devam etti. Aşık Veysel'in kendi sesinden türkülerin dinlenmesinin ardından, onunla ilgili anılar ve Aşık Veysel oratoryosu izlendi. Anma programı, Aşık Veysel’in türkülerinden derlenen müzik resitali ile sona erdi.
        Fikirleri ve insan sevgisi ile bütün dünyayı kucaklayan bir derya olarak nitelenmeyi hak eden Değerli Halk Ozanımız Aşık Veysel'i anma töreni için öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr