KAYMAKAMIMIZ CENGİZ KARABULUT’UN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI
 
        “Yaşamın başrolündeki kadınlar, annelik görevinin yanı sıra toplumsal, siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda önemli görevler üstlenmektedirler. Hızlı değişimle birlikte, artık toplumsal yaşamın her alanında var olan ve sunulan her türlü hizmete katkı sağlayan kadınlar, milletlerin öncü kesimidirler. Kadınların eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş mücadeleler veren Türk kadını da, büyük bir özveri ve hassasiyetle dün olduğu gibi bugün de sağlıklı, mutlu ve güzelliklerle dolu gelişmiş bir toplum olmanın mihenk taşı olma özelliğini koruyarak ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacaktır. 
       
          Tarih boyunca kadınlara en önemli hakları devlet olarak bizler verdik. Ulu Önder Atatürk kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını veren ilk dünya liderlerinden biri olarak tarihe geçmiştir
 
        Unutulmamalıdır ki kadınların toplumsal refahımıza değer katmasının yolu, kadın haklarının gözetilmesinden, kadına yönelik istihdamın artırılarak girişimci kadınların önünün açılmasından geçmektedir. Aynı şekilde tüm kız çocuklarımız eğitimin her seviyesinden yararlanabildiğinde, geleceğe daha güvenle bakabileceğimiz de muhakkaktır.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle özverinin, sevginin ve asaletin kaynağı olmuş, başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere, yarınlarımızın mimarı kadınlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk dileklerimle saygılarımı sunuyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr