Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası bu yıl Murat Yıldırım Sağlık Meslek Lisesinin hazırlamış olduğu programla kutlandı. Programa Kaymakamımız Cengiz KARABULUT, İlçe Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet BEŞİR, Protokol Üyeleri, Yeşilay kurumunun İl ve İlçe Temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.
            Hazırlanan programda alkol, uyuşturucu, kumar, teknoloji bağımlılığı temaları işlendi. Murat Yıldırım Sağlık Meslek Lisesi Öğretmeni Gökçe İŞBİLİR’ in Yeşilay’ın kuruluşunun anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, şiirler, oratoryo ve skeçlerle her türlü bağımlılığın insan yaşamını olumsuz etkileyen, toplumsal yaşamdan koparan bir çeşit esaret olduğu vurgulandı. Bütün bağımlılık çeşitlerinin, insanın sorumluluklarını gerçekleştirmesine engel olarak, hem aileye hem çevreye verdiği zararlar anlatılmaya çalışıldı.
          Programın sonunda Yeşilay Haftası ile ilgili resim, şiir, kompozisyon dallarında ödül kazanan öğrencilere ödülleri verildi. Dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından 2007 ve 2008’de Türkiye Ralli Bayanlar Şampiyonluğunu kazanan Burcu Çetinkaya söyleşisi ile sona erdi.
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr