İLÇEMİZDE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Çiftlikköy Merkez Camisi’nde Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutulması sonrasında Çiftlikköy Belediye Başkanlığı tarafından vatandaşlara yemek ikramı yapıldı. Kaymakamımız Cengiz KARABULUT ve Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR, Garnizon Komutanı Hv.Pilot Albay Zeki KOLTUKOĞLU, 15 Temmuz gazisi Enes GÖKSU ve Gazi Yücel SÖKMEN’i evlerinde ziyaret etti. Akşam etkinlikleri, 23 Nisan Meydanı’ndan Mehteran Takımı eşliğinde etkinliklerin yapılacağı Mokamp alanına yürüyüşle başladı.
EN ANLAMLI YÜRÜYÜŞ
Çiftlikköy Belediyesi tarafından dağıtılan Türk bayraklarıyla renkli görüntüler oluşturan kortejde Çiftlikköy Kaymakamımız Cengiz KARABULUT, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR, İlçe Jandarma Komutanı Erkan SAĞINDIK, İlçe Emniyet Müdürü Cemil KOCABAŞ, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar yer aldı. Mokamp alanında tüm şehitlerimiz anısına okunan Kur’an Tilaveti sonrasında saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu. Mevlithan Mustafa DUMAN’ın mevlidi Şerif ve ilahi konseri gerçekleştirildi.
İBRAHİM SADRİ ŞİİRLERİYLE DUYGULANDIRDI
Edebiyatçı ve Şair İbrahim SADRİ seslendirdiği şiirlerle izleyenlere anlamlı bir gece yaşattı. Sadri ve Duman’a teşekkür plaketi ve çiçeklerini Kaymakamımız Cengiz KARABULUT ve Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR takdim etti.
KARABULUT, “DARBE GİRİŞİMİNİ BİR KEZ DAHA ŞİDDET VE NEFRETLE KINIYORUZ
Kaymakamımız Cengiz KARABULUT, “Hepimize bu acıları yaşatan ihanetlerin bir daha yaşanmaması için her Türk vatandaşına çok büyük sorumluluklar düşüyor. Gayet iyi biliyoruz ki bu coğrafyada var olmanın temel şartı birliğimizi, dirliğimizi, ve kardeşliğimizi korumaktır. Tarihi şanlı kahramanlıklarla dolu olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve devletimizin diğer birimlerinin içine yuvalanmış FETÖ mensubu vatan hainleri tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini bir kez daha huzurunuzda şiddet ve nefretle kınıyoruz” dedi. Etkinlikler sonrasında vatandaşlara çorba ikramı yapılarak, sabahın erken saatlerine kadar Mokamp alanında demokrasi nöbeti tutuldu.
 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr