Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız; mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına ve huzurlu yaşamın tesisine vesile olan müstesna günlerdir.
Bu mübarek günde dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, birbirimizi kucaklamalıyız. Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, onlara maddi ve manevi yardımlarda bulunarak, onları sevindirmek manevi duygularımızı güçlendirecektir. Ayrıca vatanı ve milleti için canlarını veren şehitlerimizin ailelerine, çocuklarına, kahraman gazilerimize, yetimlerimize her zaman sahip çıktığımız gibi bu bayram günlerimizde de onlarla birlikte olmalıyız. Bu vesileyle eşsiz fedakârlıklarını hiçbir zaman unutamayacağımız aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.
Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz.Yıldönümüne yaklaştığımız şu günlerde 15 Temmuz’ u ve yaşadıklarımızı unutmayarak milletçe birbirimize kenetlenmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar; bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesi, hem milletimiz hem de insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr