Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesini amaçladığı Genç Çiftçi Projeleri 2018yılı sonuçları açıklanmıştır.
Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında 44 adet müracaatın olduğu ilçemiz 12 hayvancılık projesi, 7 arıcılık projesi, 2 çok yıllık yem ve sebze projeleri olmak üzere 21 adet proje uygulamaya hak kazanmış bulunmaktadır.
Genç çiftçi hibe desteği ile ilgili açıklama yapan Kaymakamımız Cengiz KARABULUT; “%100 hibe, 30bin TL tutarındaki genç çiftçi projeleri; köyden kente genç nüfus göçünü önlemek, tarımsal nüfusu gençleştirmek, köydeki gençleri istihdam ederek gelir düzeyini yükseltmek konularında ilçemiz gençleri için büyük bir fırsat olmuştur. 2016, 2017 ve 2018 yılları için bu şekli ile toplam 66 adet projeden ilçe çiftçimiz faydalanmış bulunmaktadır. 3 yıllık hibe miktarı ise toplamda 1.980.000TL olacaktır. İlçemize, projesi kabul gören çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun.” diye kaydetti.
 
 
 
 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr