AKSA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 08.01.2018 Pazartesigünü düzenlenen toplantıya Kaymakamımız Cengiz KARABULUT, Milli Eğitim Müdürümüz Muhammet BEŞİR, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okulunidarecileri ve öğretmenleri, Okul Aile Birliği Başkanı,Okul Meclis Başkanı veTaşköprü Merkez Mahallesi Muhtarı Celal KARABULUT katıldı.
 
Toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet BEŞİR’ in açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında bu toplantılarla ilçede eğitimin niteliğini yükseltmeyi ve ilçe genelinde birliği sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Kaymakamımız Cengiz KARABULUTda yaptığı konuşmada; eğitim camiasıyla birlikte olmak ve sorunları yerinde tespit edebilmek için bu toplantıları yaptıklarını, böylece eksikliklerin bertaraf edildiğini, eğitimde bir üst seviyeye çıkmanın ilçe genelinde ana amaç olduğunu ve çalışmaların bu doğrultuda yürütülmesi gerektiğini belirtti. Ardından Okul Müdürü,okul hakkında sunum yaptı. Okuldaki sosyal ve kültürel etkinlikler, yürütülen projeler hakkında bilgiler verdi. Öğrencilerin üniversite sınavlarındaki durumu ve spor alanındaki başarılarını aktardı. Meslek kazandırma konusunda ve iyi bir vatandaş olma konusunda öğrencilerini topluma yararlı birer birey olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Okulun zümre başkanı öğretmenleri debranşlarıyla ilgili bilgiler verdi.
 
Okul Aile Birliği Başkanı söz alarak okulla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Kaymakamımız Cengiz KARABULUT, Kaymakamlık olarak eğitime desteklerinin devam edeceğini ve eğitimin ülkemizin en önemli meselesi olduğunu bir kez daha belirterek toplantıya katılanlara teşekkür etti. İyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr