Kutlamalar, Kaymakamlık Tören Alanında Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin Milli Eğitim Müdürü Muhammet BEŞİR’ in sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören sona erdi.
 Öğretmenler Günü Kutlama Programı, Belediye Yeni Düğün Salonunda yapıldı. Programa; Kaymakamımız Cengiz KARABULUT, Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Belediye Başkanı A.Murat SİLPAGAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet BEŞİR, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
Kutlama Programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet BEŞİR yaptı. Öğretmenler Günü konulu video sunumunun ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve İlçe Müftümüz Mükerrem CÜRE tarafından şehitlerimiz için dua edildi. Artık gelenekselleşen emekli öğretmenler ve mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına konuşmalar yapıldı. Koro ve gitar dinletisinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve anı yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. İlçemizde, alanında çalışmalarıyla fark yaratmış öğretmenlerimize plaketlerinin ve çiçeklerinin verilmesiyle program sona erdi. 
 


T.C. 
ÇİFTLİKKÖY KAYMAKAMLIĞI

Çiftlik Mah. Atatürk Cad. No:83 Çiftlikköy/YALOVA 
e mail:  ciftlikkoy@icisleri.gov.tr